Migdał Ziemny Classic


Tigernut, orzech tygrysi (Cyperus esculentus), migdał ziemny  nie jest orzechem!  Jest bulwą, rośnie pod ziemią jak ziemniak. W Polsce to wciąż mało znana roślina. Ma przyjemny słodko-migdałowy smak. Może być spożywany w postaci surowej, gotowanej, pieczonej, prażonej. Po uprzednim namoczeniu staje się lekko chrupiący. To super przekąska, którą warto mieć zawsze przy sobie i chrupać za każdym razem, gdy ogarnie nas nieodparta chęć sięgnięcia po cukierek lub batonik.

Ze względu na swoje właściwości lecznicze i regeneracyjne migdały ziemne używano już w starożytnym Egipcie. Znaleziono je w niektórych sarkofagach, w których jak wiadomo składano najcenniejsze przedmioty należące do zmarłych. Do Europy dotarły w Średniowieczu wraz z podbojami Arabów. Przez wieki były trochę zapomniane (poza krajami afrykańskimi, gdzie są ważnym elementem diety), teraz obserwujemy ponowne nimi zainteresowanie.

Tigernuts są bogatym źródłem żelaza, potasu, błonnika. Orzechy tygrysie to cenny prebiotyk regulujący pracę przewodu pokarmowego. Są źródłem opornej skrobi, pożywki dla bakterii kolonizujących przewód pokarmowy. Dzięki temu, że nie ulega rozkładowi, nie powoduje wzrostu poziomu glukozy i insuliny we krwi – są odpowiednie dla diabetyków. Jest ważnym elementem diet redukujących masę ciała. Przy wszystkich swoich walorach zdrowotnych i smakowych są odpowiednie dla osób na diecie paleo, vegan, bezglutenowej, bezlaktozowej, są bezpieczne dla osób uczulonych na orzechy.

Migdały ziemne Classic dostępne są  w skórce – Duże oraz bez skórki.

Migdał ziemny classic 400 gr Kup Migdał Ziemny Classic w naszym sklepie na Allegro!