Mąka

Orzechy tygrysie (migdały ziemne) dostępne są także pod postacią mąki. Dostępne są dwie wielkości (średnice) ziaren – 1,5 mm ( gruba) oraz drobna- 0,5 mm. Mąka 100% migdały ziemne, bez śladowych zanieczyszczeń glutenem, orzechami, soją i innymi alergenami.

Mąka z migdałów ziemnych grubo mielona – może być spożywana w postaci surowej jako dodatek do musli, płatków, deserów, sałatek, jogurtów, lodów. Sprawdza się w batonach, przekąskach. Doskonałe źródło błonnika, witamin E i C, potasu, magnezu. Korzystnie wpływa na proces trawienia, stanowi pożywkę dla bakterii kolonizujących układ pokarmowy. Alternatywa dla osób na diecie bezglutenowej. Zastępuje każdą mąkę, ze względu na słodki smak pozwala zmniejszyć ilość cukru dodawanego do wypieków. Przyjazna dla diabetyków i osób kontrolujących masę ciała.

Mąka z migdałów ziemnych drobno mielona – najlepsza do wypieków. Dzięki niej można stworzyć wyśmienite ciasta, ciasteczka, muf finy, gofry, naleśniki. W wielu przypadkach nie ma konieczności dodawania cukru, mąka ma charakterystyczny słodko-migdałowy smak. Może być spożywana na surowo. Alternatywa dla osób na diecie bez glutenu, paleo, dbających o dobre samopoczucie, masę ciała i poziom glukozy. Źródło energii i błonnika. 100 g mąki z migdałów ziemnych zaspokaja w 132% dzienne zapotrzebowanie na błonnik, w 36% zapotrzebowanie na magnez, w 46% na potas.

Migdały ziemne mąka drobna 400 gr.

Kup Mąkę z Migdałów Ziemnych w naszym sklepie na Allegro!